Svatodušní slavnosti 2020

Jak budou vypadat troubské mladé hody v době koronavirové?
Pokud nedojde ke zpřísňujícím změnám v opatřeních zveřejněných ministerstvem zdravotnictví 19. května (platných od 25. května), plán slavnosti je takový, že …

V sobotu 30. května stárci postaví na Sokolovně máji a roznesou májičky bez oficiálního programu.

V neděli v 9:00 proběhne jako obvykle mše svatá v troubském kostele za účasti krojovaných. Dodržování opatření zde zajistí pan farář a mše bude i vysílána online na youtube, jak jsme z poslední doby zvyklí.

V neděli ve tři hodiny buď projde průvod stárků vesnicí bez zastávek, nebo krátký průvod od kostela, směřující na Sokolovnu. Varianta bude rozhodnuta až dle vyjádření policie na začátku týdne.
Na Sokolovně bude cca od 16:00 do 20:00 připraven odpolední program limitovaný 300 místy, a to včetně kapely, stárků a obsluhy.

Na „zábavě“, bude nutné dodržovat opatření platná od 25. května a to:
– u vstupů bude k dispozici dezinfekce
– na akci nesmí být v jeden čas více než 300 osob
– je nutné bez roušek dodržovat rozestupy – krom členů domácnosti a osob blízkých
– je nutné na bližší vzdálenost než 2m nosit roušku – krom členů domácnosti a osob blízkých
– na osoby provádějící taneční nebo hudební představení se tyto zákazy nevztahují

Zjednodušeně řečeno:
Stárci a kapela mohou při představení tančit a hrát i bez ochranných prostředků a dodržování odstupů. Obě „tělesa“ už spolu nějakou dobu zkouší, což je povoleno, a nové opatření tak myslí na to, že nemá smysl vystupující nějak omezovat.
Osoby blízké a členové domácnosti si klidně mohou zatančit, ostatní holt můžou pouze koukat a poslouchat.

Jsme rádi, že nemusíme přerušit tradici svatodušních slavností a máme možnost uspořádat akci alespoň v takovémto skromnějším formátu. Prosíme ale všechny potenciální návštěvníky, aby se chovali dle zmíněných opatření a v případě nedobrého zdravotního stavu zvážili svoji účast.